NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

Prečo si vybrať produkty z našej webovej stránky?

Produkty z našej webovej stránky sú zaručene zo 100 % prírodného hodvábu. Konkrétne ide o najkvalitnejší morušový hodváb - Momme hodváb vysokej gramáže 22. Produkty sa vyrábajú v Európskej únii a materiál je certifikovaný OEKO-TEX, čiže máte záruku tej najlepšej kvality.

Z akého materiálu sa vyrábajú výrobky lovesilk?

Všetky produkty lovesilk sú vyrobené len zo 100 % prírodného morušového hodvábu najvyššej kvality. Na výrobu produktov využívame vlákno 6A kvality, ktoré má hmotnosť 22 momme.

Čo znamená momme?

Momme je veličina na označovanie kvality hodvábu. Čím je hodnota momme vyššia, tým väčšie množstvo hodvábnych nití bolo využitých na jeden meter štvorcový látky. 1 momme znamená 4,340 gramu na meter štvorcový látky. Vyššia hodnota zároveň znamená tiež hustejšie tkaný hodváb a jeho celkovo vyššiu gramáž. V momme 22 je použitých zhruba 600 hodvábnych nití.

Ako sa vhodne starať o produkty z hodvábu?

Hodvábne produkty vždy perte pri najvyššej teplote do 30 stupňov Celzia. Je potrebné tiež používať pH (7) neutrálny tekutý prací prostriedok, prípadne aj v kombinácii s avivážou. Ak by ste tieto zásady nedodržiavali, môže dôjsť veľmi ľahko k znehodnoteniu vláknu, ku strate lesku či zatvrdnutiu vlákien. Veľmi vhodné je tiež ručné pranie. Produkty sušte rozprestreté.

Prečo uprednostniť produkty z hodvábu pred iným materiálom?

Hodváb má množstvo skvelých benefitov, predovšetkým pre zdravie a krásu. Pomáha udržiavať pokožku pri spaní hydratovanú a predchádzať tvorbe vrások. Tiež znižuje rozštiepenie končekov vlasov. Vďaka tomu predlžujete ich životnosť.

V čom sa odlišuje prírodný hodváb od umelého hodvábu?

Prírodný hodváb sa vyrába z kokónov priadky morušovej. Je prírodný a tiež antialergický. Umelý hodváb je vyrábaný z umelého polyesterového vlákna. Na dotyk je síce podobný, ale nepomáha odvádzať vlhkosť a je to len estetický, ale umelý materiál.

Aké sú možnosti doručenia produktov a platby?

Spôsob dopravy si určíte v procese objednávky, doručenie je možné prostredníctvom Packety, Slovenskej pošty a GLS kuriérskej služby. Tovar posielame nasledujúci pracovný deň. Platba je možná online platobnou bránou GP Webpay alebo prostredníctvom priameho vkladu na náš bankový účet. Tretí spôsob úhrady je platba na dobierku.