O hodvábe

Predstavujeme hlavné benefity hodvábu

Sensual luxusné hodvábne pyžamo veľkosť M – čierny ónyx

V poslednom sa však čoraz viac hovorí o benefitoch jednotlivých produktov, ktoré denne používame a práve o to sa dnes pričiníme aj my. Aké sú hlavné benefity hodvábu? Pravdepodobne nie je v tomto článku ani dostatok riadkov, aby sme si do podrobna vysvetlili všetky benefity tejto úžasnej tkaniny, avšak spomenieme si aspoň tie najpodstatnejšie. Benefity rozdelíme podľa toho, čoho sa týkajú. Tak poďme na to!

S hodvábom pre krajšiu pleť

Azda najdôležitejší benefit, pre ktorý je hodváb milovaný na celom svete je, že naozaj prispieva k našej krajšej pleti. Večer si predovšetkým ženy líhajú do postele s nanesenými krémami a výhodou hodvábu je, že nevsakuje a nestiera tieto kozmetické produkty, ako to má v obľube bavlnené prádlo. Taktiež je jeho veľkou výhodou to, že nevysušuje pleť a prispieva k jej hydratácií. Vďaka svojmu povrchu sa taktiež o povrch pleti nezachytáva a má schopnosť redukovať tvorbu mimických vrások, ktoré pri spánku vznikajú. Vaša pleť bude jasnejšia a hladšia. Neznie vonkoncom zle, že stačí spánok na správnom vankúši a vaša pokožka bude viditeľne mladšia, však?

Hodváb pre krajšie vlasy

Nemenej ako pokožka sú pre nás dôležité aj vlasy. Pre efekt hodvábnych vlasov je hodvábna obliečka na vankúš  naozaj ideálna! Vďaka nemu sa vlasy počas noci netrú, neelektrizujú ani nevysušujú. Kontaktom s takýmto materiálom sa nenarušuje ich štruktúra. Aj vďaka týmto známym benefitom sú dnes nesmierne populárne hodvábne doplnky a hodvábne gumičky do vlasov  z pravého hodvábu.

Hodváb a jeho úžasná schopnosť termoregulácie

Vďaka tomu že hodváb má vynikajúcu priedušnosť, váš organizmus bude udržiavať v optimálnej telesnej teplote po celú noc. Preto je veľmi vhodný aj pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia alebo majú zas suchú pokožku. Takisto sú hodvábne vankúše, hodvábne obliečky, hodvábne masky a iné hodvábne produkty vhodné v zimnom aj letnom období.

Hodváb a astmatici

Ďalšou úžasnou vlastnosťou hodvábu je, že je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi alergiami alebo astmou nakoľko je hypoalergénny.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *